افتتاح نمایشگاه نیروی‌ دریایی ارتش در دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان 1397/09/11


افتتاح نمایشگاه نیروی‌ دریایی ارتش در دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان

نمایشگاه تخصصی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در محوطه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان افتتاح شد.

 در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه علی یعقوبی‌پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته را موجب عزت و اقتدار نظام اسلامی دانست و گفت: نسل جوان امروز سرمایه‌های اصلی برای انقلاب و نظام اسلامی هستند که در پیشرفت علمی نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

یعقوبی‌پور رمز بقا و موفقیت دانشگاه‌ها را ایجاد ارتباط با محیط بیرون از خود عنوان و اظهار کرد: هر چه میزان ارتباط  و تبادل  اطلاعات دانشگاه‌ها با محیط بیرون از خود   بیشتر باشد به سمت بهبودي و پایداری بهتر حرکت می‌کنند.

وی افزود: امروز یکی از مقتدرترین سازمان‌های نظامی کشور در دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان اقدام به برپایی نمایشگاه کرده و امیدواریم که ما هم بتوانیم در آینده‌ای نزدیک فعالیت بسیار خوب در نیروی دریایی داشته باشیم.

در ادامه مهدی شعبان‌زاده فرمانده مرکز آموزش شهدای وظیفه نداجا نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ناوچه پیکان گفت: شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند و سربلندی جامعه امروز نشأت گرفته از ایثار و گذشت آنان و وظیفه ما در این شرایط  حساس ترویج فرهنگ شهید و شهادت در جامعه است.

شعبان‌زاده خاطرنشان کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با دارابودن تجهیزات پیشرفته و نیروهای متخصص و جوان به یکی از قدرت‌های بزرگ منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تبدیل شده است.

وی علت تشکیل این نمایشگاه را آشنایی دانشجویان با رشادت‌ها و دستاوردهای ۴۰ سال نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی دانست و گفت: ساخت ناو، زیر دریایی و کشتی در انحصار ۱۳ کشور بود که با همت و تلاش شما جوانان و دانشجویان در سال ۸۸ با پیوستن ناو جماران به  باشگاه  ما به ۱۳ کشور برتر جهان پیوستیم و امروز نیز با اضافه‌‌شدن  ناو سهند به نیروی دریایی بزرگترین قدرت غرب آسیا در زمینه ناو‌های جنگی  شده‌ایم.

طبقه بندی خبری:
عمومی